Wpisz informacje, które znasz

zamknij

TO JEST NAPAD! CZYLI KAWAŁEK NIEZNANEJ HISTORII AMERYKI

Marek Wałkuski

Oprawa:
MIĘKKA

Wydawca:
WYDAWNICTWO HELION S.A.

ISBN:
9788328346253

39,90 PLN
Wysyłamy w 5 dni

Opis produktu

Napady na banki to najbardziej amerykańskie przestępstwo. Od początku istnienia Stanó:w Zjednoczonych przykuwa ono uwagę Amerykanó:w i jest odbiciem barwnych dziejó:w tego kraju. Opowieść o Jessem Jamesie to historia krwawej wojny secesyjnej i głębokich podziałó:w po jej zakończeniu. Losy wroga publicznego numer jeden Johna Dillingera to opis zawirowań w czasach Wielkiego Kryzysu. Skok na bank w Laguna Niguel to historia, w któ:rej przestępstwo miesza się z wielką polityką.

Marek Wałkuski, wieloletni korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie, od lat opowiada na antenie Tró:jki o rabusiach, któ:rzy zostawiają w bankach dowody osobiste, zapominają zatankować auta przed napadem albo podkopują się pod bank, któ:ry został dawno zamknięty. W tej książce oferuje jednak czytelnikom znacznie więcej. Poza opisem dziesiątkó:w zabawnych skokó:w, przybliża czytelnikowi historię dolara i bankó:w, pracę FBI i policji, system prawny i słynne więzienia, broń i wielkie wynalazki. Opowieść o napadach na banki to opowieść o Ameryce.

Prosimy zachować spokó:j, usiąść wygodnie i zacząć czytać, a nikomu nic złego się nie stanie :)


 :


":Od lat na antenie Tró:jki planujemy z kolegą Wałkuskim napad na bank. Najchętniej amerykański, bo podejrzewam, że tam mają najwięcej pieniędzy. Kolega ma być strategiem przedsięwzięcia. Biorąc pod uwagę, czym się zachwycą, czarno to widzę. Podczas napadu możemy być zabawniejsi od gangu Olsena. A zdaje się, że nie o to chodzi... Mam zatem nadzieję, że książka będzie zachętą dla Państwa do organizacji profesjonalnych napadó:w. Proszę pamiętać o inspiracji! Powiedzmy... dziesięć procent?":

KUBA STRZYCZKOWSKI, PROGRAM 3 POLSKIEGO RADIA

":Marek znowu wałkuje Amerykę. Zdawać by się mogło, że to jedynie historie o mniej lub bardziej udanych napadach. W rzeczywistości to udany portret kraju, któ:ry nie przestaje zadziwiać, zachwycać i denerwować":.

MICHAŁ NOGAS, GAZETA WYBORCZA

":Kolega Wałek jest błyskotliwy. Lubię jego poczucie humoru i dlatego mogę słuchać i czytać nawet o napadach. Zwłaszcza tych nieprawdopodobnych":.

MAREK NIEDZWIECKI, PROGRAM 3 POLSKIEGO RADIA

":Myslałem o tym, by rozmowy o napadach wydać na płycie kompaktowej, ale książka jest jeszcze lepsza! Tylko brać i czytać!":

PIOTR BARON, PROGRAM 3 POLSKIEGO RADIA

Dodaj recenzję

Zaloguj sie, aby móc dodać swoją recenzję.

Kategorie

Newsletter

Tytułów w bazie:

891 603

Ostatnia aktualizacja:

26-05-2020

Kontakt

mail: prus@prus24.pl

telefon: (22) 826-18-35

Copyright © 2001-2020 Główna Księgarnia Naukowa im. B. Prusa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Home   /   Informacje   /   Kontakt
Projekt i realizacja:
MDA.pl