Wpisz informacje, które znasz

zamknij

Oprawa:
MIĘKKA

Wydawca:
WYDAWNICTWO HELION S.A.

ISBN:
9788328317543

49,00 PLN
Wysyłamy w 5 dni

Opis produktu

Less (Leaner CSS) jest preprocesorem CSS, dzięki któ:remu projektant witryny może tworzyć łatwy w utrzymaniu kod, któ:ry nadaje się do wielokrotnego użycia bez powielania tych samych jego fragmentó:w. Less doskonale realizuje zasadę DRY (ang. Do not Repeat Yourself &mdash: &bdquo:nie powtarzaj się&rdquo:). Rozszerza składnię CSS o zmienne, wstawki, funkcje i udostępnia wiele możliwości pozwalających na poprawę wydajności pracy projektanta. Ułatwia tworzenie atrakcyjnych witryn, a utrzymywanie już istniejących aplikacji jest dzięki niemu mniej czasochłonne.

Dzięki tej książce zrozumiesz filozofię działania Less, a co za tym idzie, zaczniesz pisać kod przejrzysty, czytelny, zwięzły i możliwy do wielokrotnego wykorzystania. Szybko zauważysz poprawę wydajności swojej pracy. Znajdziesz tu praktyczne porady dotyczące integracji Less z istniejącymi czy też nowymi projektami. Oszczędzisz dzięki temu sporo czasu. Zapewne docenisz to, że w książce tej przedstawiono także sposoby pisania i wykorzystania wtyczek Less, któ:re ułatwiają sprostanie nawet bardzo specyficznym wymaganiom.

W książce omó:wiono między innymi:
  • zaawansowane możliwości CSS,
  • stosowanie zmiennych, wstawek, stosowanie reguł zagnieżdżonych i wbudowanych funkcji Less,
  • korzystanie z frameworka Bootstrap 3 za pomocą preprocesora Less,
  • korzystanie z Less i innych frameworkó:w oraz systemó:w siatek ułatwiających tworzenie projektó:w stron WWW,
  • integrację Less z WordPressem.

Jeśli korzystasz z CSS &mdash: przekonaj się, jak świetnym narzędziem jest Less!


Autorem książki jest doświadczony projektant Bass Jobsen, któ:ry tworzy strony WWW od 1995 roku i używał przy tym chyba wszystkich możliwych językó:w programowania. Zawsze wypracowuje jak najbardziej funkcjonalny interfejs użytkownika. Właściwie codziennie korzysta z Less, w tym także przy tworzeniu motywó:w WordPressa, a przede wszystkim w pracy nad wspaniałym projektem StreetArt.nl. Jest znany z gotowości do dzielenia się swoją wiedzą z mniej doświadczonymi kolegami.

Dodaj recenzję

Zaloguj sie, aby móc dodać swoją recenzję.

Kategorie

Newsletter

Tytułów w bazie:

1 060 275

Ostatnia aktualizacja:

21-11-2019

Kontakt

mail: prus@prus24.pl

telefon: (22) 826-18-35

Copyright © 2001-2019 Główna Księgarnia Naukowa im. B. Prusa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Home   /   Informacje   /   Kontakt
Projekt i realizacja:
MDA.pl